Ülkemiz sahip olduğu farklı ekolojik özellikler ve toprak yapıları ile meyve yetiştiriciliğine son derece uygun bir yapıya sahip olup bu özelliklerinden dolayı bir çok meyve türünde üretim miktarı ve üretim alanlarında dünyada, ilk sıralarda yer almaktadır. Bunun bilincinde olan “Favori Fidancılık” sahip olduğu tecrübe ve bilgi birikimi ile farklı ekolojik bölgelerimize uygun anaçlara aşılı sert çekirdekli şeftali , nektarin, kayısı, erik ve badem çeşitleri ile narenciye, zeytin ve nar çeşitleri  gibi türlere ait sertifikalı meyve fidanları üretmektedir. Konusunda uzman kadromuz ve bu özelliği ile konusunda ülkemizin en köklü kuruluşu konumunda olan “Favori Fidancılık” kendini sürekli yenileyerek modern meyveciliğin gerektirdiği Bodur, Yarı Bodur ve Standart Çöğür anaçlarına aşılı milyonu aşkın meyve fidanı üretim faaliyetlerini Çukurova bölgesinde sürdürmektedir.

Son yıllarda ülkemizde meyvecilikte hızlı bir dönüşüm yaşanmaktadır. Bu dönüşümün daha da hızlanarak ülkemizin dünya meyvecilik sektöründen daha fazla pay alması toplam üretimin %3-5’leri seviyesinde olan taze meyve dış satışımızın hızla arttırılması için modern meyveciliğin gereklerinin yerine getirilmesi gereklidir. Bu çerçeve de “Favori Fidancılık” olarak üreticinin her yönden desteklenmesi ve sorunların çözümü yönünde firmamız teknik elemanları yoğun çaba içerisindedirler.

Üreticilere çeşit ve uygun anaç önerileri yapılırken bahçe tesisi edilecek yerde gerekli gözlem ve gerekli incelemeler yapılmakta, gerek toprak gerekse o yörenin ekolojik verileri değerlendirilmektedir. Meyvecilikte bahçe tesisinde yapılan hata gelecek yıllarda telafi edilemeyecek miktarda parasal kayıplara ve zaman kayıplarına neden olmaktadır. Bunun bilincinde olan “Favori Fidancılık” bahçe tesisinde bilimsel olarak her türlü değerlendirmeyi yaparak üreticileri yönlendirmektedir.

Islahta dünya markası olan PSB Produccion Vegetal firması ile yaptığımız ortaklık ile ıslahatta ARGE çalışmalarıyla gücümüze güç katarak üretimlerimizle devam etmekteyiz.

image
image
image
image
image
image
image
image
image